27 Zář

Finále Českého poháru ve sportovní střelbě postižených v Olomouci

V sobotu 22. 9. přivítala Olomouc účastníky finálového kola Českého poháru 2012 ve sportovní střelbě.

V ranní soutěži za nepříliš příznivých povětrnostních podmínek ve sportovní pistoli SP30+30 (P3) zvítězil Roman Gronský, 2.místo obsadil Miroslav Krystyník a závady pistole, která má svou životnost dávno za sebou, odsunuly Vladimíra Marčana na 3.místo.
Celkově po sečtení bodů z nejlepšího kola a z finále v této disciplíně nečekaně zvítězil Gronský, 2.místo získal Marčan před třetím Krystyníkem, když oba dosáhli sice stejného počtu bodů, avšak Marčana posunulo na 2. místo více centrových desítek.
Odpoledne pokračovalo finále ČP disciplínou vzduchová pistole VzPi60 (P1), které vyhrál Vladimír Marčan, 2.místo obsadil Roman Gronský a 3.místo si vystřílel Miroslav Krystyník. Po sečtení bodů z nejlepšího kola a z finále v této disciplíně zvítězil Gronský, 2.místo získal Marčan a třetí Krystyník. Tato vícekolová soutěž prokázala nejen nutnost pravidelného srovnávání výkonů TP střelců, ale také zájem tradičních sponzorů, kteří poskytli medailistům zajímavé věcné ceny a poháry.